Paradigma Preokrenuta: Kako Će se Promijeniti Prostitucija?

· 3 min read
Paradigma Preokrenuta: Kako Će se Promijeniti Prostitucija?

Paradigma Preokrenuta: Kako ?e se Promijeniti Prostitucija?

Svako doba ima svoje vlastite stereotipe o prostituciji i načinima kako ona utječe na društvo. No, s novim tehnološkim i sociološkim promjenama društvo se mijenja, što zauzvrat mijenja način na koji se stupa u kontakt s prostitucijom. Paradigma preokrenuta (ili induktivna metoda) je sociologijska teorija koja se uglavnom koristi za istraživanje obrazaca ponašanja u društvu, posebno kada se radi o kontaminiranoj tvorevini; prostitucija se ujedinjuje u pojam.

erotska masaža  društva, paradigma preokrenuta definira se kao teorija koja pokušava obrnuti inicijalno založeni položaj u društvu. Ako je primarni uvjet društva da se prostitucija definira kao ilegalna ili pogrešna, onda je smisao paradigme preokrenutog inzistiranja da se taj položaj pomakne u pozitivno društveno osvještenu i akceptiranu vrstu zadovoljavanja.

Uz strukturnu preobrazbu socijalnog okruženja koje je doveo do promjena u vezi prostitucije, društvo je uvelo i "časni kod" za članove koji rade u tom sjedištu, kako bi se osigurala sigurnost za sve uključene. Kako bi se u potpunosti ostvarila metoda preokreta, potrebno je da se i prostitucija redefinira kao usluga koju ljudi mogu pružiti za naknadu od strane kupaca, za razliku od ilegalnih ili potencijalno štetnih praksi. Na taj način država može monitorirati aktivnosti prostitucije kao svlačenja ili ilegala, uplaćivati naknade za porezna prihoda i minimalno plaćati radnice korištenjem temeljnih socijalnih jamstava ili radničke pravice.

I aktivizam sudjeluje u naporu preobrazbe prihvatljivosti prostitucije, s posebnim fokusom na pridajući zaštitu i naknade radnicama. Aktivizam uključuje sve od padobranskog političkog djelovanja, osnivanja raznih skupina kao i ulaganje u programe edukacije. Napori se temelje na tome da se ističe da radi se o pravim ljudskim pravima umjesto načina kako je društvo postavljeno da su radnici uključeni u niskobudžetne odnose.

Kada je riječ o prostituciji, internet je donio značajan priljev na tržište u razmjeni potražnje i ponude. Aplikacije za ulaganje u te platforme nude privremene usluge za konekcije između kupaca i radnika, što omogućuje aktivnostima da se dogode bez fizičkog sudjelovanja. U individualnim aktivnostima, web stranice i aplikacije omogućuju radnicima kontrolu nad njihovim vlastitim cijenama i terminima, oslobađajući ih od tradicionalne mogućnosti gdje se plaća isplaćuje bukvalno u pogledu pomoći stranke.

Građansko društvo je neke od najsloženijih sekvenca koje se dogode s perceptivnim pritiscima koji uključuju volju jedan drugom da se ekonomski i fizički pomažu. Okruženje oddaja važno minucioznosti o tome kako različite kulture gledaju na prostituciju. Zbog toga se ističe da stupanj preokreta ne samo da je prihvaćen, već i da ga je neophodno biti za vrijeme zakona integriran u društvo kako bi se osigurao zakoniti izazov obavljanja aktivnosti prostitucije.

Kako se modificira društvo u preokrenut položaj, također se mijenja okruženje dostupnosti za prostituciju. S obzirom na prikladnost koju pruža internet u pogledu odabira klijenata i razine visoke anonimnosti, radnici za prostituciju očigledno preferiraju svoje usluge putem aplikacija ili putem web stranica kako bi izbjegli ograničenja čipova na ulicama.

Kao što se prije toga spomenulo, efekti preokrenutog pristupa su uključivali i redefiniranje prostitucije kao uslužne djelatnosti u smislu pinskog ulaganja. Takva usluga bi se sastojala od nablokirane radničke pravice, minimalne plaće, zdravstvenog osiguranja, dostupnih paketa poreza i radnog prava, kao i servise za poduzetnike koji se također mogu iskoristiti da dosegnu cilj. Postoje slučajevi u kojima država reagira i s ekonomijom ulaganja oko državnog izdavanja ili izdavanja turističkih radnih vize kako bi se obavljanje drugih sličnih aktivnosti koje prethode obliku prostitucije, a to se uglavnom odnosi na bordele i državne prostitutke.

Neka uspješna primjena ove teorije cijeli se po stela u regiji Priselcite&Asyledes u Njemačkoj i Holandiji gdje su se pokrenuti uspješni programi za univerzalni prihvat prostitucije kao važne socijalne usluge. Takav pristup omogućio je državama da se uključe u programima pritežući se prisilnom dužnom robovskom radu, ilegalnog uplitanja i zastarene osobe sposobne za rad.

Kada se pravi slika o svim navedenim razmišljanjima, ključna ideja je da bi uspješna implementacija paradigme preokrenuta trebalo da pruži sigurnost radnicama, humanu naknadu, minimalne obrasce državnog poduzetništva kao i druge usluge pune pravaca i osiguranja za obavljanje aktivnosti rad i žive.